Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna Zmiana forum na: www.formacje.pl
ZAPRASZAM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Rekrutacja MON 2005 r. - Korpus Zawodowych Szeregowych

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna -> WOJSKO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stancel1234
Administrator



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:58, 02 Lip 2006    Temat postu: Rekrutacja MON 2005 r. - Korpus Zawodowych Szeregowych

KTO MOŻE SIĘ UBIEGAĆ:

Zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych, może ubiegać się:
a) żołnierz rezerwy, który ukończył co najmniej gimnazjum i ma przygotowanie zawodowe oraz odbył w pełnym wymiarze zasadniczą służbę wojskową;

b) żołnierz nadterminowej zasadniczej służby wojskowej i zasadniczej służby wojskowej, który ukończył co najmniej gimnazjum i ma przygotowanie zawodowe- jeżeli zdobył kwalifikacje przydatne w korpusie osobowym, w jakim ma pełnić służbę wojskową, po mianowaniu go na stopień wojskowy starszego szeregowego ( starszego marynarza), jeżeli ma niższy stopień wojskowy;
c) jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych RP, może też, mimo nie spełniania powyższych warunków osoba, która ukończyła co najmniej gimnazjum i ma przygotowanie zawodowe oraz szczególne kwalifikacje lub umiejętności, po mianowaniu na stopień wojskowy szeregowego zawodowego.


POWOŁANIE:

Do zawodowej służby wojskowej może być powołana osoba, która zgłosi się dobrowolnie do dowódcy jednostki wojskowej, a przypadku powołania z rezerwy- do wojskowego komendanta uzupełnień właściwego ze względu na adres zamieszkania osoby zainteresowanej. Kandydat składa pisemny wniosek o powołanie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych w Kancelarii WKU wraz z:
1) życiorysem;
2) odpisem skróconym aktu urodzenia;
3) dokumentami potwierdzającymi posiadane kwalifikacje i umiejętności;
4) świadectwem pracy;
5) informacją o osobie z Krajowego Rejestru Karnego.
Po otrzymaniu akceptacji wniosku przez Szefa Sztabu Generalnego WP kandydat kierowany jest do właściwej komisji lekarskiej w celu ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia zawodowej służby wojskowej, która wydaje w tej kwestii orzeczenie. Po spełnieniu wszystkich wymogów i podpisaniu kontraktu WKU kieruje żołnierza do pełnienia służby w jednostce wojskowej. Wraz z powołaniem żołnierz otrzyma określone zaszeregowanie do odpowiedniego korpusu.


CO TO JEST KONTRAKT?

Żołnierz zawodowy pełni służbę na podstawie kontraktu, który określa termin i miejsce jej rozpoczęcia. Przyjęcie do korpusu szeregowych zawodowych nastąpi z momentem stawienia się do jednostki wojskowej i stwierdzenia faktu objęcia obowiązków w rozkazie dziennym.

W ramach kontraktu, szeregowy zawodowy może pełnić służbę wojskową na tym samym lub innym stanowisku służbowym przez okres zwany kadencjami, które mogą trwać od 1 roku do 3 lat. Długość kadencji określana jest w rozkazie personalnym o wyznaczeniu na stanowisko służbowe, na podstawie zapisów w karcie opisu tego stanowiska. Najpóźniej na 12 miesięcy przed dniem upływu okresu, na jaki został zawarty kontrakt na pełnienie służby terminowej, żołnierz zawodowy może wystąpić z wnioskiem o zawarcie kolejnego kontraktu.

Generalnie, z żołnierzami powołanymi do zawodowej służby wojskowej zawiera się kontrakty terminowe, które mogą trwać maksymalnie do 6 lat.
Możliwe jest też podpisanie z żołnierzem zawodowym, na jego wniosek, kontraktu na pełnienie służby stałej, musi on jednak w takim przypadku posiadać bardzo dobrą ocenę w ostatniej opinii okresowej. Z inicjatywą zawarcia kontraktu stałego lub kolejnego terminowego może też wystąpić dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę.

PRAWA I OBOWIĄZKI

Zgodnie z ustawą z 11 września 2003 r. żołnierzowi zawodowemu nie wolno podejmować pracy zarobkowej ( rozumianej jako prace świadczoną w ramach stosunku pracy, ale także wtedy, gdy podstawą podjęcia zajęcia zarobkowego jest inny tytuł prawny, np. umowa zlecenia czy umowa o dzieło. Dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy zajmuje stanowisko służbowe, może jednak żołnierzowi zezwolić na wykonywanie pracy zarobkowej poza jednostką, jeżeli nie koliduje to z wykonywaniem zadań służbowych przez niego oraz wpływa na podwyższanie jego kwalifikacji, a także nie narusza prestiżu zawodu żołnierza zawodowego.
Żołnierze zawodowi otrzymują corocznie urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych. Na dodatkowe dni urlopu mogą liczyć ci, którzy pełnią służbę w warunkach szkodliwych dla zdrowia ( w zależności od stopnia zagrożenia zdrowia wprowadzono 4 stopnie szkodliwości i przypisano do nich konkretne warunki pełnienia służby. Im cięższe warunki, tym więcej urlopu).

Uposażenie - Starszy szeregowy - 1400 zł brutto. Uposażenie roczne, czyli tzw. ,,trzynastka” będzie przysługiwała żołnierzowi pełniącemu służbę przez cały rok.
Żołnierzowi, z którym po raz pierwszy został zawarty kontrakt na pełnienie służby stałej lub terminowej, przysługiwać będzie zasiłek na zagospodarowanie, ale po objęciu przez niego stanowiska służbowego.
Żołnierzom będą przyznawane:
- nagrody- za przejawianie inicjatywy w służbie albo wykonują zadania wymagające wyjątkowo dużego nakładu pracy- poza określonym czasem służby, w skróconych terminach lub warunkach szczególnie trudnych;
- zapomogi- w przypadkach zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, długotrwałej choroby członka rodziny.




WYKAZ NIEKTÓRYCH JEDNOSTEK DOKONUJĄCYCH NABORU DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
-12. Brygada Zmechanizowana w Szczecinie
-18. Batalion Desantowo- Szturmowy w Bielsku- Białej
- 1. Brzeska Brygada Saperów w Brzegu
- 10. Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie
- 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu
- 1. Pomorska Brygada Logistyczna w Bydgoszczy
- 10. Opolska Brygada Logistyczna
- 1. Pułk Specjalny w Lublińcu
- 5. Batalion Chemiczny w Tarnowskich Górach
- 4. Brodnicki Pułk Chemiczny
- 7. Batalion Kawalerii Powietrznej w Tarnowskich Górach


Należy pamiętać, że zasady rekrutacji kandydatów są takie same, jednakże testy i sprawdziany kwalifikacyjne mogą się od siebie różnić, co jest podyktowane specyfiką poszczególnych jednostek np. w 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie poszukuje się sanitariuszy, kierowców kategorii C+E, D; w 1. Brzeskiej Brygadzie Saperów- kucharzy, a także zwiadowców- nurków.
Ponadto poszukiwane są osoby o kwalifikacjach elektroenergetycznych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuha
Gość






PostWysłany: Nie 18:33, 16 Lip 2006    Temat postu: szer zawodowi

co to jest - 7. Batalion Kawalerii Powietrznej w Tarnowskich Górach chyba takie coś nie istnieje Evil or Very Mad
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna -> WOJSKO Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin