Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna Zmiana forum na: www.formacje.pl
ZAPRASZAM
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkolnictwo wojskowe

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna -> WOJSKO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stancel1234
AdministratorDołączył: 27 Cze 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:59, 02 Lip 2006    Temat postu: Szkolnictwo wojskowe

Ogólne warunki przyjęcia - do studium oficerskiego w WSO, na studia zawodowe w WSO oraz naukę w szkołach podoficerskich w charakterze kandydata na żołnierza zawodowego - wynikające z ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
O przyjęcie do szkół wojskowych może ubiegać się kandydat(ka), który(a):
a) posiada obywatelstwo polskie,
b) nie był(a) karany(a) sądownie,

c) posiada odpowiednią zdolność psychiczna i fizyczną do zawodowej służby wojskowej,
d) posiada ukończone co najmniej 18 lat życia w dniu powołania do służby,
e) posiada świadectwo dojrzałości lub świadectwo maturalne,
f) zda egzamin wstępny.


Kandydaci składają, do 31 maja każdego roku, bezpośrednio do komendanta szkoły wojskowej, wniosek o przyjęcie na studia lub naukę oraz nw. dokumenty:
a) świadectwo dojrzałości lub świadectwo maturalne (zaświadczenie o pobieraniu nauki w klasie maturalnej wydane przez szkołę) lub dyplom z tytułem zawodowym magistra (równorzędnym) w przypadku ubiegania się do studium oficerskiego,
b) życiorys (CV),
c) odpis skrócony aktu urodzenia,
d) zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego,
e) dwa zdjęcia legitymacyjne,
f) inne dokumenty (poświadczenia), np.: prawo jazdy, tytuł skoczka spadochronowego, świadectwa znajomości innych języków, świadectwa instruktorskie, sportowe klasy mistrzowskie itp.

Egzamin wstępny na roczne Studium Oficerskie obejmuje:
• przeprowadzenie egzaminu z języka angielskiego (poziom zaawansowany II0),
• przeprowadzeniu testu ze sprawności fizycznej kandydata,
• badanie motywacji – test psychotechniczny,
• rozmowę kwalifikacyjną.

Egzamin wstępny na studia zawodowe do WSO obejmuje:
a) dla posiadaczy świadectwa dojrzałości:
• przeprowadzenie egzaminu z matematyki,
• przeprowadzenie egzaminu z języka angielskiego (poziom podstawowy);
b) dla posiadaczy świadectwa maturalnego, którzy zdawali tzw. „nową maturę” z przedmiotów matematyka i języka angielski – uzyskują oni wpis ilości uzyskanych punktów i zostają zwolnieni z udziału w egzaminach z tych przedmiotów;
c) dla wszystkich kandydatów:
• przeprowadzenie testu ze sprawności fizycznej.
Postępowanie końcowe obejmuje:
• badanie motywacji – test psychotechniczny,
• rozmowę kwalifikacyjną.
Forma i zakres merytoryczny rozmowy kwalifikacyjnej umożliwia komisji kwalifikacyjnej uzyskanie poglądu w zakresie prezentowanych przez kandydata predyspozycji do studiów w uczelni wojskowej oraz jego motywacji do zawodu oficera.

Natomiast kandydaci do Studium Oficerskiego na stanowiska szczególne w korpusach osobowych: medycznym, sprawiedliwości i obsługi prawnej, finansowym, żandarmerii wojskowej oraz wojskowych służb informacyjnych - wnioski o przyjęcie składają bezpośrednio do Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego MON (00-909 Warszawa 60 ul. Nowowiejska 29) do 15 marca każdego roku.
Dodatkowe wymagania i kwalifikacje:
● korpus osobowy medyczny – dyplom ukończenia studiów medycznych oraz pełne prawo wykonywania zawodu;
● korpus osobowy sprawiedliwości i obsługi prawnej – kandydaci na stanowiska w:
- sądach wojskowych – dyplom ukończenia studiów prawniczych w Polsce z tytułem zawodowym magistra, oraz uzyskanie pozytywnej oceny w trakcie egzaminu konkursowego dla kandydatów na aplikantów w sądach wojskowych i zakwalifikowanie na to stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości – potwierdzone zaświadczeniem wydanym przez Dyrektora Departamentu Sądów Wojskowych Ministerstwa Sprawiedliwości;
- prokuratora wojskowego -- dyplom ukończenia studiów prawniczych w Polsce z tytułem zawodowym magistra lub zagraniczne uznane w Polsce, złożył egzamin prokuratorski lub sędziowski, pracował co najmniej rok na stanowisku asesora prokuratorskiego;
● korpus osobowy finansowy – ukończenie studia magisterskie ekonomiczne;
● korpus osobowy żandarmerii wojskowej – preferowane studia magisterskie prawnicze – (dodatkowe kwalifikacje w zakresie naboru do ŻW);
● korpus osobowy wojskowych służb informacyjnych - nabór do tego korpusu zgodnie z przepisami WSI.
O trybie, terminie i wynikach postępowania kwalifikacyjnego każdy z zainteresowanych zostanie powiadomiony indywidualnie.

Egzamin wstępny do Szkół Podoficerskich obejmuje:
a) test sprawności fizycznej;
b) sprawdzian wiedzy;
c) analizę opinii wojskowej pracowni psychologicznej oraz dodatkowych badań psychotechnicznych, o ile zostały przeprowadzone;
d) rozmowę kwalifikacyjną.Po przyjęciu do Uczelni (szkoły) kandydat podpisuje „Kontrakt na pełnienie służby kandydackiej”.
W trakcie studiów (nauki) kandydat otrzymuje bezpłatnie zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie oraz należności finansowe przysługujące kandydatom na żołnierzy zawodowych.

Uprawnienia kandydatów na oficerów

W trakcie trwania szkolenia kandydatom na żołnierzy zawodowych przysługuje bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Oprócz ww. należności kandydat będzie otrzymywał uposażenie w Studium Oficerskim - w wysokości 560 zł miesięcznie.

Po ukończeniu szkolenia w Studium Oficerskim i mianowaniu na stopień podporucznika z absolwentami zostaną podpisane kontrakty terminowe (na okres do 6 lat) na pełnienie zawodowej służby wojskowej. Dla absolwentów, którzy ukończą szkolenie z oceną bardzo dobrą lub dobrą mogą być zawarte kontrakty na pełnienie służby stałej.

Po objęciu pierwszego stanowiska służbowego o stopniu etatowym podporucznika, oficer będzie otrzymywał uposażenie w wysokości 2840 zł miesięcznie. Natomiast po objęciu pierwszego stanowiska służbowego o stopniu etatowym kaprala, podoficer będzie otrzymywał uposażenie w wysokości 2050 zł miesięcznie Niezależnie od powyższego, żołnierzowi zawodowemu, z którym po raz pierwszy zawarto kontrakt na pełnienie służby stałej lub służby terminowej przez okres nie krótszy niż pięć lat, przysługuje zasiłek na zagospodarowanie po objęciu stanowiska służbowego, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.

W trakcie trwania służby wojskowej żołnierze są objęci resortowym systemem kształcenia i doskonalenia zawodowego, który obejmuje kursy i studia podyplomowe prowadzone w uczelniach wojskowych. Uczelnie wojskowe będąc w jednolitym systemie edukacji narodowej zapewniają wysokie kwalifikacje zawodowe uznawane nie tylko w wojsku, ale również na cywilnym i europejskim rynku pracy.

Uprawnienia kandydatów na podoficerów

W trakcie trwania szkolenia w Szkole Podoficerskiej kandydatom na żołnierzy zawodowych przysługuje bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Oprócz ww. należności kandydat będzie otrzymywał uposażenie w wysokości 210 zł miesięcznie.

Po ukończeniu szkolenia i mianowaniu na stopień kaprala z absolwentami zostaną podpisane kontrakty terminowe (na okres do 6 lat) na pełnienie zawodowej służby wojskowej. Dla absolwentów, którzy ukończą szkolenie z oceną bardzo dobrą lub dobrą mogą być zawarte kontrakty na pełnienie służby stałej.

Po objęciu pierwszego stanowiska służbowego o stopniu etatowym kaprala, podoficer będzie otrzymywał uposażenie w wysokości 2050 zł miesięcznie. Niezależnie od powyższego, żołnierzowi zawodowemu, z którym po raz pierwszy zawarto kontrakt na pełnienie służby stałej lub służby terminowej przez okres nie krótszy niż pięć lat, przysługuje zasiłek na zagospodarowanie po objęciu stanowiska służbowego, w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.

W trakcie trwania służby wojskowej żołnierze są objęci resortowym systemem kształcenia i doskonalenia zawodowego, który obejmuje kursy specjalistyczne prowadzone w szkołach podoficerskich.

Szeregowi zawodowi

Nabór do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych ma charakter otwarty i jest konkurencyjny.
 o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych może się ubiegać:
a) żołnierz zasadniczej służby wojskowej, który ukończył co najmniej gimnazjum i posiada przygotowanie zawodowe oraz kwalifikacje przydatne w korpusie szeregowych zawodowych,
b) żołnierz nadterminowej zasadniczej służby wojskowej, który ukończył co najmniej gimnazjum i posiada przygotowanie zawodowe oraz kwalifikacje przydatne w korpusie szeregowych zawodowych,
c) żołnierz rezerwy, który ukończył co najmniej gimnazjum i posiada przygotowanie zawodowe oraz kwalifikacje przydatne w korpusie szeregowych zawodowych oraz odbył w pełnym wymiarze zasadniczą służbę wojskową,

 istnieje możliwość przyjęcia do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych osoby nie będąca żołnierzem, o której mowa w art. 11 ustawy, która ukończyła co najmniej gimnazjum i posiada przygotowanie zawodowe oraz szczególne kwalifikacje lub umiejętności przydatne w korpusie szeregowych zawodowych, jeżeli przemawiają za tym uzasadnione potrzeby Sił Zbrojnych.
Po objęciu stanowiska służbowego w korpusie szeregowych zawodowych zarobki kształtują się na poziomie 1600 zł miesięcznie.
MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni:
[link widoczny dla zalogowanych]
im. Bohaterów Westerplatte
81 – 919 Gdynia – Oksywie, ul. inż. J. Śmidowicza
a) Wyższe Szkoły Oficerskie – 2 (WSO):

Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki we Wrocławiu:
[link widoczny dla zalogowanych]
51- 150 Wrocław, ul. Czajkowskiego 100

Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie:
[link widoczny dla zalogowanych]
08 – 521 Dęblin, ul. Dywozjonu 303 nr 12
Szkoły Podoficerskie – 8 (SP):
 Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu;
 Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu;
 Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Zegrzu;
 Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Toruniu;
 Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Dęblinie;
 Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Koszalinie;
 Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej w Ustce,
 Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 marca 2004r. w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2004r. Nr 66, poz. 614)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
camerlengo
Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 22
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 21:09, 05 Lip 2006    Temat postu:

Trzeba zaznaczyć że te uposażenia są podane jako brutto, netto dla podoficerów wynosi troszeczke ponad 1700zł, no i ten zasiłek na zagospodarowanie tez oczywiście jest opodatkowany- przecież inaczej w tym kraju nie może być

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stancel1234
AdministratorDołączył: 27 Cze 2006
Posty: 115
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:32, 05 Lip 2006    Temat postu: Witaj

zgodzę się że wszystko jest opodatkowane ale mimo to jest to doby kąsek w porównaniu z taka służba jak "służba zdrowia" Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
loko
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: piernikowo

PostWysłany: Sob 6:48, 08 Lip 2006    Temat postu:

Już po niedzieli kolejne egzaminy do SPWLąd. Życzę wszystkim chętnym /a i w tym roku jest ich sporo/ powodzenia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Zmiana forum na: www.formacje.pl Strona Główna -> WOJSKO Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin